Witajcie na Menorca Blue …oraz na Menorce!


Blog ten powstał z chęci podzielenia się najlepszymi doświadczeniami związanymi z Menorką, z perspektywy osoby, która przyjechała, poznała i pokochała wyspę jako turystka, a obecnie ma przywilej życia jako miejscowy.


Jak nakazuje tradycja, chlebem i solą. Mamy nadzieję, że te ciepłe powitanie powoli Wam poczuć klimat naszej strony i bloga. Jesteśmy pewni, że te uczucie zostanie z Wami kiedy zawitacie na Menorkę, odkrywając wyspę po raz pierwszy, czy kolejny raz wracając z wizytą.

Kiedy wybieramy się na wakacje, szczególnie miło jest wyjechać w miejsca w których mamy znajomych. Doświadczenie jest zupełnie inne, kiedy masz ze sobą przyjaciela który zna okolicę. Natychmiast czujesz się bardziej zrelaksowany, pewny siebie oraz ucieszony faktem, że masz osobistego przewodnika, który nie tylko pokaże Ci co do zaoferowania ma dane miejsce, ale też podzieli się z Tobą unikalnym doświadczeniem miejscowego stylu życia.

Blog ten powstał z chęci podzielenia się najlepszymi doświadczeniami związanymi z Menorką, z perspektywy osoby, która przyjechała, poznała i pokochała wyspę jako turystka, a obecnie ma przywilej życia jako miejscowy.

Menorka to naprawdę raj na ziemi, skarb narodowy Hiszpanii, najmniej znana wyspa archipelagu Balearów, często nazywana śródziemnomorską perłą. W malowniczej okolicy znajduje się kilkadziesiąt dziewiczych plaż, otoczonych morzem o nieskończonej ilości odcieni błękitu. Na wyspie znajdują się piękne miasta o bogatej historii i tradycji. Wyjątkowe miejsce na wakacje, które bardzo łatwo można zacząć nazywać swoim drugim domem.

Chcielibyśmy aby Menorca Blue była dla Was praktycznym przewodnikiem, z aktualnymi informacjami na temat Menorki i tego co wyspa ma do zaoferowania. Chcemy także podzielić się z Wami historiami rodowitych Menorkańczyków i ich wyspiarskim stylem życia. Aspekty te są równie atrakcyjne co piękne plaże wyspy i jej linia brzegowa.

Menorka to oaza spokoju, ale obfituje też w wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i przygodowe. To pozwala uciec od codzienności i w pełni się zrelaksować, cieszyć się wyjątkowym życiem w blasku słońca, jedzeniem hodowanym na wyspie, dziewiczą nietkniętą przyrodą, a także poczuć przynależność do lokalnej społeczności. Hiszpańska kultura ceni sobie dobre jedzenie, zwyczaje, święta, fiesty, rodzinę i przyjaciół. Liczymy na to, że poznając tą kulturę przez blog Menorca Blue, nie będziecie mogli oprzeć się aby odkryć Menorkę osobiście. Zapraszamy.


Tags: , , , ,


No Comments yet, we love to hear your thoughts and feedback is much appreciated.

Leave a Reply